POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW DZIECI KLAS II

W II niedzielę Adwentu dzieci z klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Dwikozach i ze Szkoły Podstawowej w Słupczy przeżywały kolejny ważny dzień w swoim przygotowaniu do I Komunii Świętej. Ksiądz Grzegorz Polak, celebrujący Mszę Świętą, po homilii wygłoszonej do dzieci dokonał poświęcenia medalików a następnie ksiądz Proboszcz wręczył je dzieciom. Kapłan w kilku słowach skierowanych do rodziców przypomniał, jak wielkie znaczenie dla człowieka wierzącego ma noszenie na sobie medalika. Zachęcił, aby dzieci od tej chwili już nigdy się z nim nie rozstawały, co spotkało się z wielką aprobatą, ponieważ prawie wszystkie dzieci na poniedziałkowej katechezie w szkole miały na sobie medaliki. Oby Maryja chroniła je wszystkie i pomogła w dobrym przygotowaniu się zarówno do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jak również do Sakramentu I Komunii Świętej.

katecheci: Iwona i Sławomir Hebda