Dzień Pierwszej Komunii Świętej

Dzień Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.

W piękny niedzielny poranek 20 maja 2012 r. przed kościołem parafialnym gromadziły się dzieci z klas II ze SP w Dwikozach i ze SP w Słupczy razem ze swoimi rodzicami, kom2chrzestnymi, dziadkami i zaproszonymi gośćmi.

Dwa dni wcześniej, w piątek 18 maja, dzieci przystąpiły do Sakramentu Pokuty i Pojednania, aby podczas uroczystej mszy świętej o godzinie 10.00 przyjąć do swoich serc obecnego pod postacią chleba Pana Jezusa.

Dzień Pierwszej Komunii Świętej

W piękny niedzielny poranek 20 maja 2012 r. przed kościołem parafialnym gromadziły się dzieci z klas II ze SP w Dwikozach i ze SP w Słupczy razem ze swoimi rodzicami, kom2chrzestnymi, dziadkami i zaproszonymi gośćmi. Dziewczynki w pięknych białych sukienkach, a chłopcy w komżach oczekiwali na jedną z najważniejszych w życiu chwil, kiedy po raz pierwszy Pan Jezus zamieszka w ich dziecięcych serduszkach.

Dzieci przez cały rok przygotowywały się na katechezie szkolnej do tego jakże ważnego wydarzenia. Uczestniczyły w niedzielnych mszach świętych, nabożeństwach różańcowych, roratach i nabożeństwach wielkopostnych. Natomiast przez ostatnie cztery tygodnie, pod czujnym okiem Księdza Proboszcza, miało miejsce bliższe przygotowanie, w czasie którego dzieci brały udział w próbach w kościele parafialnym, ćwiczyły czytania mszalne, psalm, modlitwę wiernych i podziękowania, aby Msza Pierwszokomunijna była dla nich i wszystkich obecnych niezapomnianym religijnym przeżyciem.kom1

Życzymy wszystkim Dzieciom Pierwszokomunijnym, aby pozostały na zawsze blisko Chrystusa, a Matka Najświętsza niech pomaga im wytrwać w czystości i wierności Temu, który „do końca nas umiłował”.

Katecheci: Iwona i Sławomir Hebda

Więcej zdjęć z z Pierwszej Komunii Świętej można zobaczyć w "Galerii"