W DNIU ŚWIĘTA KRÓLOWEJ RÓŹAŃCA ŚWIĘTEGO

W tak pięknym dniu Matki Bożej Różańcowej 07.10.2014 r. w naszej parafii odbyło się wspólne spotkanie rodziców i dzieci klas drugich, które poprowadził ks. Augustyn Łyko diecezjalny moderator KŻR. Konferencja poświęcona była sile różańca, dzięki któremu możemy wyprosić łaski dla siebie i swoich najbliższych. Pięknym darem rodziców jest odmawianie jednego dziesiątka różańca dziennie za swoje dzieci. Jak podkreślał ks. Augustyn dzięki tej modlitwie życie naszych dzieci może być lepsze a zajmuje to tylko trzy minuty dziennie. Różaniec można odmawiać wszędzie: w domu, w autobusie, na polu, w trakcie jazdy samochodem. Efektem pięknej konferencji było powstanie nowego koła różańcowego rodziców i dziadków dzieci klas drugich. Celem koła jest modlitwa za dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Św.

Po konferencji odbyła się msza św. w intencji dzieci klas II, ich rodziców i wszystkich róż różańcowych naszej parafii. Modliliśmy się o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wszystkich odmawiających różaniec(...)

Małgorzata Basak

Po konferencji odbyła się msza św. w intencji dzieci klas II, ich rodziców i wszystkich róż różańcowych naszej parafii. Modliliśmy się o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla wszystkich odmawiających różaniec.

Ks. kan. Stanisław Czachor – proboszcz naszej parafii wraz z ks. Wikariuszami zaprosili po mszy św. róże różańcowe na wspólne spotkanie w salce parafialnej.
Ks. Augustyn Łyko mówił o świadectwach ludzi którzy odmawiają różaniec i o mocy modlitwy różańcowej. Spotkanie odbyło się przy suto zastawionych stołach, pysznych ciastach i gorącej herbatce. Na tym spotkaniu powstało kolejne koło różańcowe, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Koła żywego różańca złożyły wspólną ofiarę na nowy ornat do naszej świątyni.

Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze, zachęcamy wszystkich którzy jeszcze nie należą do kół żywego różańca aby się zapisywali. Jeden dziesiątek różańca ofiarujmy za nasze dzieci, rodziców, rodzeństwo, sąsiadów. Każdy z nas potrzebuje modlitwy. Nie ma skuteczniejszej pomocy od modlitwy różańcowej, tak ukochanej przez Św. Jana Pawła II. W planach na przyszłość po wspólnych ustaleniach jest comiesięczna msza św. w intencji KŻR, spotkania opłatkowe i wielkanocne oraz utworzenie księgi KŻR. Ksiądz apelował o wzajemną pomoc i życzliwość oraz o zachęcanie osób do przynależności do KŻR, to tylko jeden dziesiątek różańca dziennie. Na zakończenie każdy otrzymał książeczkę pt. „Różaniec moją modlitwą” którą napisał ks. Augustyn Łyko diecezjalny moderator KŻR.

Małgorzata Basak