Zawiązanie kręgu Domowego Kościoła

dk2.jpg

We wtorek, 10 III 2015 r. w budynku plebani odbyło się pierwsze spotkanie małżeństw naszej wspólnoty parafialnej, które pragną przynależeć do Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Celem Domowego Kościoła jest budowanie wspólnoty rodzinnej. Poprzez formacje w ruchu małżonkowie pragną lepiej poznawać Boga, bardziej Go kochać, wspólnie ze współmałżonkiem dążyć do świętości i tworzyć prawdziwą chrześcijańską, szczęśliwą i kochającą się rodzinę.

Podczas spotkania szczególnym gościem była para diecezjalna Domowego Kościoła – Halina i Marian Indykowie z Raniżowa, którzy świadectwem swego życia ukazali jak wiele dobra czerpią z trwania we wspólnocie Domowego Kościoła. W naszej parafii moderatorem kręgu został ks. Proboszcz Stanisław Czachor.

Warto przypomnieć słowa założyciela Ruchu – Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, które napisał w swoim Testamencie: „Patrząc na jego [Ruchu] rozwój, owoce, na tę rzeczywistość w życiu Kościoła w Polsce - nie mogę w tym nie widzieć daru - charyzmatu. To nie zostało przeze mnie wymyślone, stworzone, ale zostało mi dane i zadane. Wiele było w tym przymieszki własnych, niedojrzałych pomysłów, przeszkadzałem jak mogłem często temu dziełu, ale właśnie fakt, iż mimo to trwało to i rozwijało się według pewnej stałej wewnętrznej logiki, świadczy o tym, że jest to dar”. (ks. F. Blachnicki, Testament).

dk. Grzegorz Słodkowski

Oaza_Rodzin_3.jpgOaza_Rodzin_2.jpgOaza_Rodzin_4.jpgOaza_Rodzin_5.jpgOaza_Rodzin.jpg