MINISTRANCI W POLSKICH TATRACH

Na wzór Jezusa, który inspirował swoich uczniów do wypoczynku (por. Mk 6, 30-34), ks. Krzysztof Sibiga – Diecezjalny Duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza zorganizował wakacyjny wypoczynek dla lektorów i ministrantów naszej diecezji. Ponad dwudziestoosobowa grupa młodzieży przebywała w polskich Tatrach od 12 do 18 lipca 2015r. W klimacie wzajemnej przyjaźni i młodzieńczej radości swój pobyt rozpoczęli od zwiedzania zamku w Niedzicy oraz rejsu statkiem po jeziorze czorsztyńskim. W pochmurny, lipcowy wtorek odwiedziliśmy sanktuarium na Krzeptówkach, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii, popołudnie zaś spędzaliśmy w Aqua Parku – zakopiańskim basenie z widokiem na góry. Kolejne dni wypełnione były wędrówkami po górskich szlakach. Młodzież zachwycała się m. in. pięknem Siklawy - największego wodospadu w Tatrach Wysokich i w całej Polsce, oraz malowniczą doliną Pięciu Stawów Polskich (1665 m.n.p.m.) i Roztoki. Najodważniejszym i najbardziej wytrwałym miłośnikom górskich wypraw udało się stanąć przy krzyżu na Giewoncie (1894 m. n. p. m.). Podczas aktywnego wypoczynku nie zabrakło czasu na spotkanie z Jezusem na modlitwie i Eucharystii oraz na wspólne spotkania, gry i zabawy.

Ks. Krzysztof Sibiga