NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

13 października 2015 roku w naszym Kościele odbyło się piękne nabożeństwo na zakończenie 98 rocznicy objawień w Fatimie. Parafianie bardzo gorąco modlili się do Naszej Fatimskiej Matki, by czuwała nam nami, nad naszą Ojczyzną, prowadziła nas w życiu i wypraszała nam u swego Syna wszelkie potrzebne łaski.

Kolejną częścią wspólnej modlitwy był różaniec. Bardzo ważny w tym czasie, bo właśnie do odmawiania różańca nawoływała Maryja w czasie objawiania się portugalskim dzieciom. Matka Boża zapewniła nas, że przez modlitwę różańcową możemy wyprosić pokój na świecie. Odmawiając go wspólnie przeprosiliśmy Pannę Świętą za wszystkie krzywdy i grzechy wymierzone w Nią i w Jej Syna Jezusa Chrystusa. Na zakończenie wzięliśmy udział w procesji. Wierni śpiewając, nieśli wokół kościoła figurę Matki Boskiej Fatimskiej i zapalone świece.

To wyjątkowe nabożeństwo zjednoczyło w modlitwie serca parafian kochających Maryję i miejmy nadzieję, że przyczyni się do tego, by ludzie poznali orędzie fatimskie i odpowiedzieli na prośby Matki Boskiej.

Anita Kowalczyk