DEKANALNE SPOTKANIE KCPR

W niedzielę 31 stycznia br. parafia Dwikozy gościła wolontariuszy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Zawichojskiego.

Wolontariusze jak co roku spotkali się, by przełamać się opłatkiem oraz podzielić wrażeniami i doświadczeniami ze swojej działalności w Centrum.

Spotkanie rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. kan. Krzysztof Krzemiński dekanalny duszpasterz rodzin. Wygłosił on też okolicznościowe kazanie. Gospodarzem spotkania był ks. kan. Stanisław Czachor miejscowy Proboszcz, który umocnionych już Słowem Bożym i Eucharystią wolontariuszy podjął uroczystą kolacją. Przy wspólnym stole nie mogło zabraknąć podziękowań. Dekanalny duszpasterz podziękował wszystkim przybyłym za trud i poświęcenie w służbie rodzinom oraz wielkie zaangażowanie dzięki, któremu udało się przygotować Dekanalny Dzień Skupienia dla Małżonków z najmniejszym stażem. Złożył też wszystkim serdeczne życzenia noworoczne. Zebrani wolontariusze pokrzepieni na duchu i na ciele zaplanowali działania, które chcieliby podjąć w najbliższym czasie. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze a ożywiona dyskusja pozwoliła wypracować plan działań oraz priorytety działalności KCPR w dekanacie Zawichost na najbliższy rok.

Grażyna Ufniarz