DIECEZJALNE ROZGRYWKI FUTSALU w Opatowie

W sobotę, 23 lutego 2013 r. odbyły się kolejne rozgrywki finałowe Diecezjalnego Turnieju Lektorów w piłce halowej. Na finały odbywające się tym razem w Opatowie zjechało 18 najlepszych drużyn, które zwyciężyły w rozgrywkach dekanalnych. Wśród nich znajdowali się lektorzy z Parafii Dwikozy: Paweł Bidas, Maciej Zajder, Wojciech Polak, Oskar Mazur, Jakub Hebda, Adrian Kaczor i Mateusz Majewski wraz z opiekunami: ks. Grzegorzem Martyną i ks. Grzegorzem Polakiem.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele o. Bernardynów sprawowana przez księży opiekunów grup ministranckich. Ks. Ryszard Podlewski, Diecezjalny Duszpasterz LSO w kazaniu zachęcał lektorów do dojrzałego i otwartego demonstrowania swojej wiary. Za wzór do naśladowania stawiał znanych sportowców-katolików: np. Tomasza Adamka, Samuela Eto'o czy Ikera Casillasa.

W czasie rozgrywek panował duch walki, wszystkie drużyny były zmotywowane do gry i do zdobycia Pucharu Ks. Biskupa Ordynariusza. Puchar ten zdobyła grupa lektorów z parafii o. Bernardynów z Opatowa kierowana przez o. Ezechiela Lasotę. W finale pokonała ona w rzutach karnych ekipę z parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli. Trzecie miejsce wywalczyli lektorzy z parafii Jaślany pokonując drużynę ze Strzyżowic. Nasi lektorzy po udanych meczach fazy grupowej ze Stalową Wolą (1:1), Ostrowcem Świętokrzyskim (2:1) i Trześnią (4:1) awansowali do ćwierćfinału. Jednak na kolejnym etapie rozgrywek musieli uznać wyższość drużyny gospodarzy z Opatowa – ulegli 0:3. Z roku na rok te spotkania przyjacielsko-piłkarskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mimo rywalizacji na boisku powstają relacje koleżeńskie, które pozostają na długi czas. Dla naszych lektorów ten turniej był ubogacającym przeżyciem i mobilizacją do dalszego wysiłku na boisku i w służbie przy Ołtarzu.                     Wojciech Polak