WYRÓŻNIENIE DLA MINISTRANTÓW

Od kilku dni trwa nowy rok szkolny i katechetyczny, a w minioną niedzielę na mszy świętej o godz. 10.00 byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. Po całym roku służby ministranckiej zostały wręczone nagrody dla najgorliwszych z nich: Kacpra Hebdy, Kacpra Maczugi, Sebastiana Spyrzewskiego, Agnieszki Niklewicz i Aleksandry Hebdy. Oto ta piątka najczęściej uczęszczająca w liturgiach odebrała symboliczne nagrody książkowe, dyplomy Liturgicznej Służby Ołtarza oraz gromkie brawa. Oklaski wyrażały wdzięczność wspólnoty kościoła za systematyczną i gorliwą posługę. Bo właśnie Liturgiczna Służba Ołtarza to grono dzieci i młodzieży, którzy służąc Bogu przy ołtarzu sprawiają, że liturgia sprawowana we wspólnocie staje się piękniejsza, bogatsza i symbolicznie zbliżająca nas do tej liturgii w Królestwie Niebieskim. Gratulujemy ministrantom za sumienne wypełnianie swoich obowiązków i zachęcamy tych niezdecydowanych do wstępowania w szeregi ministrantów, bo to zaszczytna służba dotyczy tego co Boże i Święte.

Ks. Grzegorz Polak