Diecezjalny Dzień Wspólnoty

ddw2Na zakończenie wakacji, 30 sierpnia w Sandomierzu odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Ponad 500 uczestników zgromadziło się na sandomierskich Błoniach, w Katedrze i na Rynku. Wśród nich było obecnych także 15 osób z naszej parafii - uczestników tegorocznych turnusów oazowych. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty pod pomnikiem bł. Jana Pawła II, następnie młodzi w „marszu dla Jezusa” przeszli ulicami miasta, wyrażając swoje przywiązanie do Chrystusa i Kościoła.

Momentem kulminacyjnym Oazowego Dnia Wspólnoty była Eucharystia, której w sandomierskiej katedrze przewodniczył ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. W kazaniu zachęcał młodzież do świadczenia o Chrystusie w środowisku szkolnym i koleżeńskim. Ten, który wierzy i stara się żyć wiarą jest w stanie zmieniać świat na lepsze. Przenieście wasz oazowy entuzjazm do szkół — podkreślał ks. Biskup i uczcie innych żyć Bogiem. Po mszy św. młodzież zgromadziła się na Rynku, aby wysłuchać koncertu w wykonaniu uczestników tegorocznego kursu KAMUZO. Ten dzień   był okazją do dobrej zabawy, autentycznej modlitwy i koleżeńskich spotkań, a także do refleksji, że młodość przeżywana z Bogiem może być piękna i radosna.

Ks. Grzegorz Martyna

ddw 1