POŚWIĘCIENIE MODLITEWNIKÓW

W niedzielę 2 marca na Mszy Świętej o godz. 10.00 po raz kolejny spotkały się dzieci z klas drugich i ich rodzice, aby uczestniczyć w przygotowaniu do przyjęcia Sakramentu Pokuty i I Komunii Świętej. Ks. Grzegorz Polak podczas homilii wygłoszonej do dzieci ukazał ważną rolę modlitewnika w życiu nie tylko dzieci, ale także w życiu każdego człowieka wierzącego. Następnie poświęcił książeczki i przekazał rodzicom, którzy po ucałowaniu wręczyli modlitewniki  swoim pociechom. Po Mszy Świętej ks. Proboszcz zaprosił rodziców na spotkanie formacyjne, podczas którego przypomniał o znaczeniu Sakramentu Chrztu św. i obowiązkach, jakie z niego wypływają. Zachęcił rodziców do wspólnej codziennej modlitwy, coniedzielnej Mszy wspólnie z dziećmi i do dawania przykładu swoim życiem. W tym samym czasie drugoklasiści omawiali w zakrystii z ks. Grzegorzem Martyną znaczenie i powagę gestów oraz znaków, które wykonujemy zarówno podczas osobistej modlitwy jak również w czasie każdej Eucharystii. We wtorek na katechezie szkolnej uczyliśmy się korzystać z naszych nowych modlitewników oraz posługiwać się modlitwami, które są w nich zawarte: za rodziców, przed i po nauce oraz w wielu innych intencjach. Oby były one dla nas wielką pomocą i źródłem umacniania naszej więzi z Panem Jezusem.

Iwona Hebda – katechetka