DROGA KRZYŻOWA ULICAMI DWIKÓZ

Piątkowy wieczór 4 kwietnia 2014 r. był dla wielu parafian czasem głębokiej zadumy nad męką Chrystusa i życiem patrona naszej parafii św. Andrzeja Boboli. Idąc ulicami Dwikóz (około 500 osób) wpatrywaliśmy się w krzyż niesiony przez przedstawicieli różnych stanów i poszczególnych miejscowości, wsłuchiwaliśmy się w rozważania kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Piękna oprawa muzyczna ubogacała naszą modlitwę. Choć droga wcale nie była krótka, to widok dorosłych, dzieci, młodzieży i osób starszych, tak licznie zgromadzonych na nabożeństwie, dodawał sił, by dojść do końca. Dla wielu z uczestników stała się ona początkiem czasu duchowej przemiany na progu rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczęły się w naszym kościele.

Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami, abyśmy zawsze odnajdywali drogę do Chrystusa – jedynej prawdziwej miłości.

Katarzyna Pardak

foto: Damian Donda