DEKANALNE DNI MŁODYCH

ddm05

W dniu 13 października 2012 r. w Dekanacie Zawichost został zainaugurowany przez młodzież Rok Wiary. Święto Młodych rozpoczęło się o godz. 13.00 zawiązaniem wspólnoty w kościele parafialnym w Dwikozach. 120 osób przybyłych na spotkanie wraz ze swoimi duszpasterzami, odpowiedziało na apel ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, który wielokrotnie w spotkaniu z młodzieżą przypominał słowa Benedykta XVI, że świat szczególnie potrzebuje świadectwa wiary ludzi młodych. Przy powitaniu ks. Marcin Grzyb – dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży – zachęcał wszystkich zebranych do otwarcia swoich serc na Chrystusa, który przychodzi do człowieka z propozycją życia autentyczną wiarą. Nabożeństwo rozpoczęło się procesyjnym wniesieniem Pisma Świętego – Księgi Życia oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego – drogowskazu na drogach wiary. Po Liturgii Słowa, jako wprowadzenie do homilii młodzież przedstawiła pantomimę obrazującą miłość Chrystusa do człowieka, która ma siłę zmienić każdego, nawet bardzo zagubionego. W homilii ks. Sylwester Dul przypominał, że: „przychodzi taki czas, kiedy trzeba w końcu odkryć sens swego życia, odkryć Boga jako najwyższą wartość. Nie można być dzieckiem do końca życia. Minął już czas dziecinnych paciorków i nadszedł czas na prawdziwą z Bogiem rozmowę. O czym? O swoim życiu, o swoich problemach, o swoich tęsknotach. Minął już czas, kiedy chodziłeś do kościoła i myślałeś kiedy się msza skończy i co będzie na obiad. Teraz Chrystus czeka w Kościele, byś składał swoją młodość na ołtarzu i prosił o siłę i moc wiary w życiu codziennym”. W czasie adoracji przed Najświętszym sakramentem młodzież wsłuchiwała się w śpiew pieśni uwielbienia i słowa medytacji zawierzając swoje życie Chrystusowi. Prosili o dar prawdziwej wiary, która pomoże dochować wierności Bogu i autentycznym wartościom.

Po liturgii wszyscy uczestnicy wspólnie udali się do Publicznego Gimnazjum w Dwikozach. Tam czekał na nich poczęstunek i wspólne integrujące zabawy. Ten czas, przeżyty w duchu młodości pełnej entuzjazmu, na modlitwie i przyjaźni ze sobą, jeszcze raz potwierdził, że młodość przeżywana z Bogiem jest prawdziwie piękna.

ks. Grzegorz Martyna