DEKANALNY TURNIEJ MINISTRANTÓW W PIŁCE HALOWEJ

dekanalny turniej piki halowej 1. foro grzegorz martyna                                                                                               1 grudnia 2012 r. w Publicznym Gimnazjum w Dwikozach odbyły się rozgrywki w futsalu ministrantów i lektorów z dekanatu Zawichost. Zmagania sportowe przebiegały w trzech grupach wiekowych, łącznie 13 drużyn. Ministranci młodsi (szkoła podstawowa), lektorzy młodsi ( gimnazjum) i lektorzy starsi (szkoła średnia).

1 grudnia 2012 r. w Publicznym Gimnazjum w Dwikozach odbyły się rozgrywki w futsalu ministrantów i lektorów z dekanatu Zawichost. Zmagania sportowe przebiegały w trzech grupach wiekowych, łącznie 13 drużyn. Ministranci młodsi (szkoła podstawowa), lektorzy młodsi ( gimnazjum) i lektorzy starsi (szkoła średnia). Jak zaznaczył ks. Marcin Grzyb – dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży: „ten czas zmagań sportowych,to nie tylko wzajemna rywalizacja, spotkanie się na parkiecie sali gimnastycznej drużyn walczących o zwycięstwo, lecz nade wszystko dobra zabawa i mobilizacja do rozwoju fizycznego jak i duchowego. Sport, gdy idzie w parze z sumiennością podchodzenia do obowiązków szkolnych i religijnych jest dobrą szkołą wychowania”. Spośród 13 grup, do etapu diecezjalnego, w którym drużyny LSO będą walczyć o Puchar Biskupa w Diecezjalnych Rozgrywkach Piłki Halowej, zakwalifikowały się zespoły: ministranci z parafii Mściów, lektorzy z gimnazjum z parafii Dwikozy i lektorzy starsi także z Dwikóz. Na zakończenie rozgrywek ks. dziekan Lech Siekierski, podziękował wszystkim uczestnikom za piękną sportową rywalizację, zwycięzcom zaś wręczył puchary i pamiątkowe dyplomy.

Po turnieju rozpoczęła się druga część dekanalnego spotkania ministrantów w ramach kursu Szkoły Lektora. Brało w niej udział 18 chłopców. Pani logopeda Renata Dajnowska przeprowadziła zajęcia przybliżające zasady poprawnej polszczyzny i warunki właściwej wymowy, zaś ks. Wiesław Jurek – wikariusz z Annopola, nakreślił rolę i zadania lektora w posłudze Słowa Bożego.

ks. Grzegorz Martyna

ELIMINACJE

MINISTRANCI (szkoła podstawowa)

1. Mściów