SPOTKANIE WOLONTARIATU KATOLICKIEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE DEKANATU ZAWICHOST

Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc przy organizacji spotkania Panu Krzysztofowi Szymańskiemu - Właścicielowi firmy PPHU KASIA Sp.z o.o. w Dwikozach oraz Pani Dyrektor zakładu Marcie Ćmielewskiej.

11 grudnia w Parafii Dwikozy odbyło się spotkanie przedstawicieli wolontariatu Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Zawichost z ks. Wiesławem Surmą - Kierownikiem Referatu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin. Na spotkanie wraz z duszpasterzami przybyło 26 osób. Rozpoczęło się ono wspólną modlitwą nieszporów w intencji rodzin z dekanatu i naszej diecezji. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia na zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia. W swoim słowie skierowanym do słuchaczy, ks. Wiesław wskazywał m.in. na wielkość daru jaki każdy człowiek otrzymał od Stwórcy, a jest nim serce otwarte i wrażliwe na potrzeby bliźnich. Należy zwrócić uwagę zaznaczył, że rozwijamy się prawidłowo tylko poprzez dobre – chrześcijańskie relacje z innymi. Zwalczając swój egoizm, udzielajmy bliźnim pomocy materialnej i duchowej. Uwrażliwiając się na innych, szybko odkryjemy jak wielką wartość stanowi wspólnota. W czasie posiłku, uczestnicy dzielili się między sobą doświadczeniem zdobytym poprzez szeroko rozumiany wolontariat w ramach akcji pomocy rodzinom. Padło wiele interesujących propozycji jak połączyć przeżywany w poszczególnych parafiach i naszym dekanacie Rok Wiary z pogłębieniem życia chrześcijańskiego i rodzinnego. W czasie dyskusji wielokrotnie akcentowano fakt, że do pełnego rozwoju nieodzowna jest dojrzała i odpowiedzialna rodzina, nie tylko zamknięta w ramach swojego domu, ale dzieląca się z innymi świadectwem dobrego i godnego życia. Rodzina jest szkołą życia indywidualnego, społecznego i religijnego. Dlatego wspólna refleksja nad istotą tej naturalnej instytucji i problemami jakie dotykają wiele rodzin, była dla zgromadzonych woluntariuszy pożądana, by działać i nieść potrzebującym konkretną pomoc oraz chrześcijańską nadzieję.

Ks. Grzegorz Martyna