ZIMOWISKO W BIESZCZADZKIEJ ROPIENCE

W dniach 23-27.01.2013 r. dzieci i młodzież z parafii Dwikozy i parafii Góry Wysokie w liczbie 50. osób przebywała na zimowisku w bieszczadzkiej Ropience. Organizatorami byli ks. Marcin Grzyb i ks. Grzegorz Martyna oraz pani Beata Kaczmarczyk. Celem pięciodniowego wyjazdu był przede wszystkim odpoczynek, jednak połączony z refleksją nad Bożą obecnością w naszym życiu. Okres pobytu na zimowisku wypełniły zawody sportowe, zabawy integracyjne, jak również aktywny wypoczynek m.in. jazda na nartach, sankach i „jabłuszkach”. W trakcie pobytu odwiedziliśmy także Galerię w Piwnicy, której założyciel, uznany rzeźbiarz pan Zdzisław Pękalski od wielu lat z zamiłowaniem tworzy dzieła o tematyce religijnej. Pomimo tak wielu atrakcji, najważniejszym punktem każdego dnia była Msza Święta. W piątkowy wieczór wzięliśmy udział w Adoracji Krzyża, której towarzyszyły rozważania, śpiew oraz indywidualna modlitwa. W niedzielę wieczorem wszyscy wypoczęci i szczęśliwi wróciliśmy do domu z udanego wyjazdu.

Anna Hebda