NIEDZIELA MISYJNA

W II niedzielę Wielkiego Postu w naszej parafii gościliśmy ks. Jacka Uliasza, od wielu lat pracującego na Ukrainie w tamtejszych wspólnotach katolickich. Przybyły do nas Gość w czasie niedzielnych nabożeństw przybliżał nam rzeczywistość pracy duszpasterskiej na Ukrainie. Zaznaczał, że Ukraina to obszar misyjny, zniszczony moralnie przez ateistyczne czasy totalitaryzmu komunistycznego i dlatego potrzeba głoszenia Ewangelii w tym kraju jest niezbędna i trafia na podatny grunt serc spragnionych Dobrej Nowiny.

Dziękując ks. Misjonarzowi za obecność wśród nas i ewangeliczne świadectwo wierni licznie wsparli dzieło misyjne na Ukrainie ofiarami zbieranymi na tacę.

Ks. Grzegorz Martyna