Wielkopostne rekolekcje dla dzieci i młodzieży

W dniach 10 – 13 marca 2013 r. odbyły się rekolekcje wielkopostne w Parafialnym Kościele w Dwikozach. Przeprowadził je ks. Tadeusz Kopacz – Wikariusz Sądu Biskupiego w Sandomierzu. Codziennie wsłuchiwaliśmy się w kazania skierowane także do młodzieży, które przybliżały nam wartości dotyczące naszej wiary.

Pierwszego dnia ksiądz Tadeusz mówił nam o sakramentach świętych, które są widzialnym znakiem Chrystusa, sposobem przekazania łaski Bożej. Kaznodzieja dużo czasu poświęcił sakramentowi bierzmowania, pokazując ważność tego sakramentu w drodze przygotowywania się do dorosłego życia. W kolejnym dniu Rekolekcjonista przedstawił nam sprawy dotyczące sensu ludzkiego istnienia, podkreślając ważność ról — kobiecej i męskiej. Dnia trzeciego ksiądz Tadeusz opowiadał o sakramencie pokuty. Na drodze każdego człowieka często pojawiają się różne przeszkody i pokusy, nad którymi nie zawsze umiemy zapanować. Dlatego też spowiedź daje nam możliwość wyzbycia się grzechów i rozpoczęcia nowego życia. I właśnie w tym dniu mogliśmy przystąpić do tego sakramentu.

Na koniec podziękowaliśmy księdzu rekolekcjoniście za czas rekolekcyjnych refleksji.

Anna Machała III gimn.