ODPUST KU CZCI ŚWIĘTEGO ANDRZEJA BOBOLI

Dnia 16 maja przypada liturgiczne wspomnienie Św. Andrzeja Boboli patrona naszej parafii. Jest to też dzień naszego parafialnego odpustu. Szczególnego dnia łaski Bożej, udzielanego dla wspólnoty parafialnej. Jak co roku, zgromadziliśmy się wokół ołtarza by sprawować Liturgię wychwalającą zasługi naszego patrona, jak również wpatrywaliśmy się w duchowy testament pozostawiony nam na naszą drogę wędrowania za Bogiem. Uroczysta suma odpustowa z udziałem parafian i kapłanów pracujących w naszym dekanacie miała miejsce w czwartek o godz. 1200 . Modlitwom przewodniczył jak i homilię wygłosił ks. Wiesław Jurek, wikariusz z Annopola. W słowie skierowanym do nas zwrócił uwagę na jedność - która tak głęboko leżała na sercu naszemu patronowi – jak i samemu Chrystusowi, gdy w wieczerniku modlił się byśmy stanowili jedno. Jedność wypływająca z naszego serca wrażliwego i otwartego na Boga i drugiego człowieka, jest dla nas wystarczającym fundamentem gwarantującym życie zgodne z wolą Bożą i w przyjaźni z Nim. Jedność ta – jak zaznaczył kaznodzieja – staje się też wystarczającym czynnikiem cementującym i spajającym nasze środowisko, w którym wzrastamy i żyjemy.

Ks. Grzegorz Polak

foto. ks. Grzegorz Polak