PIELGRZYMKA DZIECI ROCZNICOWYCH

Katechetka: Iwona Hebda

Już niemalże tradycją stało się pielgrzymowanie dzieci rocznicowych z naszej parafii do Sanktuarium Maryjnego w Kałkowie-Godowie i do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Dwikozach zebrali się 6 czerwca przed budynkiem szkoły, aby o godz. 7.30 wyruszyć, pod opieką swojej wychowawczyni, katechetki i kilku mam, na pielgrzymkę. Po drodze dosiadła się niewielka grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słupczy. Około godz. 9.00 dotarliśmy do Kałkowa i z panią przewodnik zwiedziliśmy Golgotę. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, podczas której dziękowaliśmy, za pośrednictwem Matki Bożej Bolesnej, Panu Jezusowi za otrzymane łaski i dar sakramentów Pokuty i Eucharystii. Potem oglądaliśmy Misterium Męki Pańskiej i przeszliśmy Drogą Krzyżową .Podziwialiśmy także zwierzęta w mini Zoo. Największą uwagę zwrócił na siebie paw, który nie chciał zaprezentować się w całej okazałości, mimo usilnych próśb dzieci, aby rozłożył swój ogromny ogon. Był również czas na zakup pamiątek i wspólny obiad w Herbaciarni. Następnie przejechaliśmy do Huty Szklanej, skąd kolejką wjechaliśmy na Święty Krzyż. Tu również zostaliśmy oprowadzeni przez przewodnika po klasztorze i mieliśmy okazję spotkania kapłana, który od 20 lat jest na misjach w Afryce. To właśnie on dał nam relikwiarz z cząstkami krzyża do ucałowania. Zwiedziliśmy również Muzeum Misyjne, w którym prezentowane są pamiątki przywiezione przez Misjonarzy Oblatów z krajów, w których głoszą Ewangelię. Niestety dzień minął szybko i trzeba było wracać do domów. Jednak mam nadzieję, że wspólnie spędzony czas zaowocuje jeszcze większą przyjaźnią z Chrystusem Eucharystycznym. Czego z głębi serca życzę.

Katechetka: Iwona Hebda