POŚWIĘCENIE TORNISTRÓW DZIECI KLAS I

8 września 2013 r. na mszy świętej o godz. 10.00 zasłały poświęcone pierwszoklasistom tornistry, książki i przybory szkolne. W kazaniu skierowanym do dzieci, ks. Grzegorz Polak zachęcał do solidnej pracy w ławce szkolnej i zwracał uwagę na sumienne wypełnianie wszystkich obowiązków szkolnych. Szkoła, zaznaczał kaznodzieja, to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy z różnych przedmiotów ale to też nawiązywanie koleżeńskich przyjaźni i uczenie się przebywania we wspólnocie z kolegami i koleżankami. Trzeba zawsze zwracać uwagę, że obok mnie w szkolnej ławce są inni, stąd nauka jest przyjemniejsza, gdy rodzą się w nas gesty dobroci, przyjaźni i wzajemnej pomocy. Życzymy wszystkim dzieciom, a szczególnie pierwszoklasistom, aby ten rok szkolny był przez nich dobrze wykorzystany w zdobywaniu wiedzy i mądrości.

Ks. Grzegorz Martyna