Różańcowe spotkania z Maryją

Październik w naszej polskiej tradycji ma wyjątkowy charakter. We wszystkich kościołach płynie modlitwa różańcowa. W naszej parafii również mogliśmy uczestniczyć w tej pięknej modlitwie przekazanej nam przez Najświętszą Maryję Pannę. Każdego dnia dzieci, naśladując Łucję, Hiacyntę i Franciszka z Fatimy czy Bernadettę z Lourdes, odmawiały kolejne części Różańca. Przepiękną rzeczą jest widok malców zatopionych w modlitwie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że już cztero i pięciolatki wdrażane są przez swoich rodziców bądź dziadków w ten piękny, polski zwyczaj. A przecież tak wiele łask możemy wyprosić dla siebie i dla najbliższych odmawiając kolejne Zdrowaś Maryjo… Wszystkie najwytrwalsze dzieci zostały, na koniec października, nagrodzone drobnymi upominkami, co sprawiło im wiele radości. Pamiętajmy, że nasz Ojciec Święty bł. Jan Paweł II nigdy nie rozstawał się z różańcem, bo wiedział, że Maryja jest Matką każdego człowieka i nikogo nie zostawi bez pomocy. Październik już minął, ale pamiętajmy teraz o modlitwie za naszych bliskich zmarłych, którzy być może jeszcze pokutują w czyśćcu za zło popełnione za życia. Najdoskonalszą pomocą jest Ofiara Mszy Świętej, dlatego zadbajmy o to, by nie było niedzieli bez Mszy Świętej. W naszym kościele na Eucharystii o 10.00 spotykają się dzieci z Panem Jezusem. Dlatego Rodzice pomóżmy naszym pociechom, które tak bardzo kochamy, aby mogły jak najczęściej spotykać się z Nim, bo przecież On najbardziej ukochał „maluczkich” - jak wynika z kart Pisma Świętego i niejednokrotnie mówił, że jeśli nie staniemy się jak dzieci, nie będziemy mogli wejść do Królestwa Bożego. A kto z nas nie pragnie własnego szczęścia?

Iwona Hebda  – katechetka