POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW

W drugą niedzielę adwentu z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, jak każdego roku, na mszy świętej o godz. 10.00 miało miejsce poświęcenie medalików dla dzieci z klas drugich. Poświęcenia dokonał Ks. Proboszcz, który w kazaniu przypomniał dzieciom, że Maryja jest naszą Matką, która opiekuje się każdym, kto przyzywa Jej pomocy i prosi Ją o wstawiennictwo u swojego Syna Jezusa Chrystusa. Ponadto uwrażliwiał rodziców, aby włożyli wiele troski w kształtowanie prawych sumień dzieci. Przypominał, że będąc stróżami chrześcijańskiego życia, powinni dawać dzieciom przykład modlitwy, przebaczenia, uczyć dokonywania słusznych wyborów. Po poświęceniu medalików w symbolicznym geście rodzice nałożyli je na szyje swoich dzieci, chcąc zaakcentować przez to odpowiedzialność za dobre przygotowanie pociech do dnia Pierwszej Komunii Świętej.

Ks. Grzegorz Martyna