JASEŁKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DWIKOZACH

Ostatni tydzień przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia to czas spotkań wigilijnych, połączonych z dzieleniem się opłatkiem i składaniem życzeń wśród kolegów, koleżanek i znajomych. 17 grudnia o godz. 10.00 spotkaliśmy się na hali sportowej, by uczestniczyć w Jasełkach, które zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wraz z wychowawcami i rodzicami mogliśmy obejrzeć przedstawienie, które oparte było na wydarzeniach biblijnych sprzed tysięcy lat mówiących o zstąpieniu Syna Bożego na ziemię. Trzech uczniów rozmawiających o magii Świąt, o choince i o prezentach przeniosło nas na kilka chwil do Nazaretu, gdzie młodziutkiej Maryi ukazał się anioł Gabriel, aby objawić Jej wolę Bożą i uzyskać zgodę na pozostanie matką Jezusa. Następnie znaleźliśmy się w Betlejem, w którym prości pasterze przyjęli Świętą Rodzinę do swej ubogiej stajenki. Później przybyli do szopy i aniołowie, i trzej królowie, aby otoczyć ich swą opieką i radować się z narodzin Króla całego świata. Po przedstawieniu jeden z pastuszków odczytał fragment o narodzinach Syna Bożego z Ewangelii według św. Łukasza a pan Dyrektor życzył wszystkim obecnym zdrowych, pełnych miłości i błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego. Następnie wraz z wychowawcami przeszliśmy do sal lekcyjnych, aby przełamać się opłatkiem składając sobie życzenia i spożyć pyszne potrawy wigilijne, które przygotowały nasze mamy i babcie.

Iwona Hebda – katechetka