DEBATA WALENTYNKOWA

14 lutego 2014 roku, o godzinie 1800, w Lipie odbyła się Debata Walentynkowa pt.: ”Dam Ci wszystko to co lubię, ale siebie dam po ślubie”. „Debata” odbyła się z udziałem państwa Danuty i Jerzego Łatków, małżeństwa z Domowego Kościoła i licznej grupy młodzieży z różnych oddziałów KSM z diecezji sandomierskiej. Na spotkaniu była również obecna młodzież z naszej parafii. Państwo Łatkowie mają 20-letni staż małżeński, przez wiele lat należeli do Ruchu Światło-Życie, wychowali dwójkę dzieci, które także należą do tego Ruchu. Małżeństwo poruszało tematy związane z czystością przedmałżeńską, wolnością, wstydem, z wartościowaniem pomiędzy pięknem wewnętrznym a atrakcyjnością fizyczną oraz w jaki sposób człowiek powinien dokonywać życiowych wyborów wstępując w dorosłe życie.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem około godziny 2030.

Anna Machała