MISTERIUM WIELKOPOSTNE

CZY TO MESJASZ? Dwikozy 18. 04. 2014

Wielkopiątkowy wieczór zgromadził w dwikoskiej świątyni bardzo wiele osób. Stało się to możliwe dzięki grupie parafian, którzy pod kierunkiem ks. Grzegorza Martyny, przygotowali przedstawienie pasyjne pt. „Czy to Mesjasz?”.

Sztuka ukazująca wydarzenia męki i zmartwychwstania Chrystusa przez pryzmat bliskiej Mu rodziny Łazarza, przeniosła widzów w ówczesne czasy. Ogromne zaangażowanie aktorów – amatorów, piękna scenografia i wspaniała gra świateł, w pełni oddały rzeczywistość świata otaczającego Jezusa. Pomimo zobrazowania wielu rozterek i dramatu rodziny Łazarza, przesłaniem przedstawienia była nadzieja płynącą z radości zmartwychwstania Mistrza.

Ksiądz Proboszcz Stanisław Czachor nie krył wzruszenia dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia. Również publiczność nagrodziła gromkimi brawami aktorów i osoby, bez których realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Byliśmy bardzo szczęśliwi i dumni z faktu, że jako widzowie mogliśmy być częścią tego wzruszającemu spektaklu. Czekamy na następne!

Iwona Korczyńska–Sapielak