Start

POŚWIĘCENIE MEDALIKÓW DZIECI KLAS II

W II niedzielę Adwentu, w przeddzień uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymały od swoich rodziców medaliki. Poświęcenia dokonał ks. Grzegorz Polak podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, w intencji aby Matka Boża, która widnieje na medaliku miała te dzieci w swej opiece i wypraszała dla nich i ich najbliższych potrzebne łaski. Po Mszy dzieci zostały poproszone o przejście do zakrystii, gdzie spotkanie poprowadził dla nich ks. Grzegorz Martyna. Dzieci mogły również wypowiedzieć swoje prośby za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli a następnie ucałowały relikwie naszego patrona. Rodzice natomiast pozostali w kościele na spotkaniu formacyjnym, podczas którego ks. Grzegorz Polak zapoznał ich z zagrożeniami we współczesnym świecie, jakie mogą czyhać na dzieci, o których my dorośli często nie wiemy. Mam nadzieję, że poruszone zagadnienia pomogą bardziej świadomie podejmować decyzje, co kupujemy bądź podarowujemy naszym pociechom.

Iwona Hebda – katechetka

 

Podziękowania i prośby na Nowennę ku czci św. Andrzeja Boboli

Informacje

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.