SYMBOLE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

19 kwietnia 2015 r. na Świętym Krzyżu w celu przywitania symboli Światowych Dni Młodzieży zgromadziło się około 1.5 tysiąca ludzi młodych z diecezji sandomierskiej . Krzyż oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, peregrynujące przez wszystkie diecezje Polski przybyły do nas z diecezji radomskiej i będą gościć w parafiach, szkołach, sierocińcach, domach poprawczych oraz szpitalach od 19 kwietnia – 2 maja. Na Święty Krzyż pielgrzymowała także młodzież z poszczególnych parafii dekanatu zawichojskiego wraz z ks. prałatem Lechem Siekierskim – dziekanem oraz księżmi i katechetami.

Uroczystości przewodniczył ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. W homilii wygłoszonej do licznie zgromadzonych wiernych w Bazylice Krzyża Świętego zachęcał do odważnego kroczenia za Chrystusem i wierności Krzyżowi Zbawiciela oraz Jego Matce. Prosił, aby młodzież w swoich parafiach modliła się w intencji Święta Młodych i licznie wzięła udział w przygotowaniach na to podniosłe wydarzenie.

Ks. Grzegorz Martyna

w_krzyż_1.jpgw_krzyż_2.jpgw_krzyż_3.jpgw_krzyż_4.jpgw_krzyż_6.jpgw_krzyż_7.jpg