KONKURS BIBLIJNY

11 maja 2015 r.odbył się etap dekanalny XVIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej – „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie” – Listy św. Pawła Apostoła. Jego celem było umacnianie młodzieży w wierze i kształtowanie w nich chrześcijańskiego życia. W konkursie tym uczestniczyła czwórka naszych kolegów i koleżanek; w tym dwoje uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach: Weronika Czajkowska i Karol Czeryna (ich opiekunem jest ksiądz Grzegorz Martyna) oraz dwoje ze Szkoły Podstawowej w Dwikozach: Aleksandra Hebda i Kacper Hebda. Razem z księdzem proboszczem – Stanisławem Czachorem pojechali do Annopola spróbować swoich sił w kolejnym etapie konkursu. Jednak żeby się tam znaleźć musieli najpierw przejść etap szkolny, który również nie był łatwy. Ich praca opłaciła się, gdyż dwoje z nich: Kacper Hebda i Weronika Czajkowska przeszło do kolejnego etapu – diecezjalnego.

Mimo to wszyscy, którzy przeczytali Listy św. Pawła są zwycięzcami, gdyż zyskali o wiele więcej niżby się mogli spodziewać. Moim zdaniem było to wspaniałe doświadczenie, które wniosło wiele dobrego do naszego życia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy powodzenia w etapie diecezjalnym.

Weronika Czajkowska kl. II gim.