WOLONTARIUSZE W RADOMYŚLU

16 maja 2015 r. w Radomyślu nad Sanem odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z całej diecezji Sandomierskiej, a także Kapłani i Klerycy. Łącznie znalazło się tam około 150 osób, także przedstawiciele z naszej parafii. Na początku zebraliśmy się wszyscy w Sanktuarium, by wspólnie złączyć się w modlitwie na mszy świętej, której przewodniczył ks. Marek Kumór, pełniący stanowisko diecezjalnego koordynatora ŚDM. Każdy uważnie wsłuchał się w słowa Ewangelii, oraz naukę ks. Tadeusza Janda, który podczas kazania wyjaśnił nam, w czym przejawia się istota naszej wspólnoty. Podkreślił także, dlaczego my, wolontariusze z wielu różnych parafii, musimy poczuć się jednością. By dobrze przygotować się do pełnienia funkcji wolontariuszy ŚDM musimy zrozumieć, że teraz stanowimy jedną wspólnotę, ponieważ to sam Pan Jezus łączy w niej nas wszystkich. Powinniśmy więc zapomnieć o rywalizacji lub konfliktach, a zamiast tego poczuć jednoczącą nas siłę. Mszy świętej towarzyszyło wyśpiewywanie pieśni religijnych, nie zabrakło oczywiście hymnu przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, czyli pieśni pod tytułem: „Błogosławieni miłosierni”. Kolejnym punktem naszego spotkania była wspólna zabawa oraz tańce. Wszędzie czuć było radosną, przyjazną atmosferę, mimo że większość z nas dopiero się poznawała. By zacieśnić więzy między członkami wolontariatu zostaliśmy podzieleni na grupy, po czym, już w grupach, rozwiązaliśmy testy na temat wiedzy o ŚDM. Następnie udaliśmy się do lasu, gdzie, za pomocą otrzymanych podpowiedzi, poszukiwaliśmy ukrytych kopert, w których znajdowały się fragmenty układanki, przedstawiającej symbole Święta Młodych. Po zabawie każdy mógł posilić się kiełbaską z grilla, przygotowaną przez organizatorów i ks. Tomasza Zdyba, który był także odpowiedzialny za organizację całego spotkania. W międzyczasie można było także wspomóc akcję „Bilet dla brata”. Dzień spędzony w Radomyślu minął nam w bardzo miłej atmosferze. Każdy wyniósł z niego coś dla siebie. Wreszcie poczuliśmy się jak wspólnota, co jest bardzo ważne, gdyż do czasu Światowych Dni Młodzieży będziemy wszyscy razem współpracować, by jak najlepiej przygotować się do zadań, jakie przyniesie ze sobą bycie wolontariuszami.

Beata Ciszkiewicz