UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

Dzień 17 maja 2015 był w naszej parafii dniem niezwykle uroczystym, był to dzień Pierwszej Komunii Świętej. Po długim czasie przygotowań dzieci nareszcie przystąpiły do jednego z najważniejszych sakramentów – Eucharystii. Był to dzień wypełniony dużym stresem, nie tylko u dzieci, ale stres ten był również w nas, rodzicach. Patrząc na swoje pociechy przepełniała nas wielka duma, ponieważ stały się one po raz kolejny częścią wspólnoty Kościoła, najpierw przez Chrzest, teraz przez Eucharystię. Wychowywaliśmy je w wierze i własnym przykładem ukazywaliśmy właściwą postawę, teraz patrząc na owoce widzimy, że lata naszej „pracy” nie poszły na marne. Zaowocowały one ofiarowaniem się dzieci Bogu, jak również tym, że my jako rodzice ufamy, że dzięki temu będą przez Niego prowadzone do wiecznego szczęścia.

Natomiast tydzień później, 24 maja przeżywaliśmy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III. Życzymy im dużo łask Bożych i prawdziwej przyjaźni z Chrystusem Eucharystycznym.

Ewa Strojewska