W PIELGRZYMCE DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

25 maja 2015 r. z parafii Dwikozy odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie pod przewodnictwem ks. Proboszcza Stanisława Czachora w pielgrzymce wzięło udział blisko 65 osób. Najważniejszymi uczestnikami były dzieci, które przystąpiły w tym roku po raz pierwszy do Komunii Świętej.

Podczas podróży parafianie modlili się, śpiewali pieśni, dziękowali Panu Bogu za wspólne pielgrzymowanie.

Po drodze do Strachociny pielgrzymi zwiedzili Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, które należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu. Na obszarze 38 ha prezentowana jest tam kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat wraz z Podkarpaciem. Niepowtarzalny klimat Parku Etnologicznego skłonił zwiedzających do refleksji o czasie i przemijaniu.

Następnie pielgrzymi dotarli do Sanktuarium w Strachocinie, gdzie siostra zakonna opowiedziała wszystkim zgromadzonym w kościele ciekawe historie z żcia ś. Andrzeja Boboli.

Dzieci w strojach komunijnych uczestniczyły we mszy świętej, którą odprawił ks. Proboszcz. Po mszy świętej wszyscy napisali prośby za wstawiennictwem św. Andrzeja, a następnie udali się na Bobolówkę, miejsce zamieszkania szlacheckiej rodziny Bobolów w Strachocinie. Bobolówka to wyjątkowe miejsce. W otoczeniu starych dębów można tu nie tylko pomedytować, pomodlić się, ale i odpocząć. Uwagę wszystkich przykuła kaplica ku czci św. Andrzeja Boboli, która została wzniesiona dla uczczenia 350 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.

Pełni zaduma i duchowych wrażeń wróciliśmy do Dwikóz. Dziękujemy ks. Proboszczowi za piękna piękna pielgrzymkę.

Małgorzata Kiełczewska