ZAKOŃCZENIE ROKU KATECHETYCZNEGO

Dnia 24 czerwca 2015 r. w naszej parafii odbył się grill, z okazji zbliżającego się dużymi krokami zakończenia roku szkolnego oraz rozpoczęcia wakacji. Wzięły w nim udział wszystkie osoby z naszej parafii wchodzące w skład Ruchu Światło-Życie (inaczej zwanego oazą), Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM-u), scholi parafialnej oraz grupy ministrantów. Nad wszystkim sprawowali pieczę księża: S. Czachor, G. Polak, G. Martyna oraz katecheci p. Iwona i p. Sławomir Hebda, a także animatorzy. Było to spotkanie kończące naszą wspólną, całoroczna pracę. Grill miał charakter pożegnalny, ponieważ w gronie, w jakim się wtedy spotkaliśmy, zobaczymy się najprawdopodobniej dopiero po wakacjach.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 pod plebanią wspólną modlitwą śpiewaną, z prośbą o błogosławieństwo na czas wspólnego biesiadowania przy grillu. Już od samego początku atmosfera, panująca na spotkaniu była bardzo wesoła i przyjemna. Wszyscy z zebranych dobrze się znamy, dlatego każdy w tym towarzystwie czuł się miło i swobodnie. Po poczęstunku rozpoczęła się prawdziwa zabawa! Pierwszą grą, którą animatorzy przygotowali był tzw. „Tunel”. Wszyscy świetnie się bawili. Grę umilała nam animatorka muzyczna, przygrywając na gitarze oraz śpiewając wraz z innymi animatorkami pieśni religijne, takie jak: „ Ziemia”, „Jesteś życiem mym” czy „Gdyby wiara twa”. Następnie przyszedł czas na zabawę w zamki, polegającą na tym, że uczestnicy spotkania dobierali się w trzyosobowe grupki, tworzące zamek i księżniczkę, a na różne hasła wydawane przez osobę, zostającą bez grupy, księżniczki zmieniały zamki, lub na odwrót. Na hasło „trzęsienie ziemi” wszyscy się mieszali i tworzyli nowe grupy. Wszystkim bardzo podobała się gra. Następnie znów zrobiliśmy sobie przerwę, by móc odpocząć i coś przekąsić....

Beata Ciszkiewicz

....Kolejnymi zabawami, w których wzięliśmy udział były także gry takie, jak: „Osiołek”, „Chusteczka rock'n'roll” oraz „Uciekające panny młode”. W tym czasie niektórzy także grali w siatkówkę. Po zabawach integracyjnych wszyscy byli bardzo wyczerpani, ale także i bardzo zadowoleni. Każde zdarzenie było dokumentowane na zdjęciach przez księży, byśmy kiedyś oglądając zdjęcia, mogli miło wspominać spędzony czas. Ciekawym punktem całej imprezy było także wspólne tańczenie i wyśpiewywanie pieśni przez wszystkich uczestników spotkania. Spotkanie zakończyliśmy bardzo miłym akcentem, jakim było zaśpiewanie pieśni „Niebo już pełne gwiazd” oraz modlitwa na zakończenie. Podczas pięknej pieśni wszyscy stanęliśmy w kółku, trzymając się za ręce. Chwila ta była bardzo uroczysta, pełna refleksji. Impreza zakończyła się w miłej, serdecznej atmosferze; wszyscy czuliśmy się dużo bardziej zaprzyjaźnieni i radośni, dzięki zabawom integracyjnym oraz uduchowieni, dzięki wspólnej modlitwie. W ten sposób tymczasowo zakończyliśmy naszą współpracę we wspólnotach kościelnych i mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy po wakacjach.

Beata Ciszkiewicz