PAŹDZIERNIK MIESIĄC RÓŹAŃCA ŚWIĘTEGO

Rozpoczęliśmy kolejny miesiąc, który w tradycji polskiej jest miesiącem, w sposób szczególny, poświęconym Maryi. W tym roku jest to szczególny czas, bowiem modlitwą różańcową pragniemy objąć młodzież przygotowującą się do udziału w Światowych Dniach Młodych, które odbędą się w Krakowie, dzieci i młodzież z naszej parafii. Pragniemy również, o co prosił ks. Proboszcz Stanisław Czachor, wypraszać łaskę pokoju dla świata, zwłaszcza dla krajów uwikłanych w konflikty zbrojne oraz szczególną opiekę nad naszą Ojczyzną. Przez kolejne dni października będziemy także wypraszać potrzebne łaski dla rodzin naszej parafii, aby panowały w nich radość i miłość, pokój i zgoda, zaufanie i troska o drugiego człowieka. Jak co roku dzieci odmawiały kolejne dziesiątki różańca, bo przecież modlitwa dziecka jest najpiękniejszą formą uwielbienia naszego Ojca w niebie. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z klasy III, które pod koniec września założyły nowe dziecięce Koło Żywego Różańca, któremu patronują pastuszkowie z Fatimy – bł. Hiacynta i bł. Franciszek. Ufamy, że coraz liczniejsza grupa dzieci włączy się do odmawiania różańca.

Iwona Hebda – katechetka.