PIELGRZYMKA RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH

Członkowie Kół Różańcowych naszej parafii (Andrzeja Boboli, Antoniego Pustelnika, Stanisława Kostki) w dniu 03.10.2015 uczestniczyli w V Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Różańcowych. Spotkanie to odbyło się w tym roku w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie. Modlitewne spotkanie rozpoczęliśmy oczywiście od rozważań różańcowych. Następnie po odsłonięciu obrazu, ruszył z Kościoła uroczysty orszak na czele z orkiestrą. Stworzyliśmy jedną, wielką wspólnotę pod przewodnictwem Księdza Biskupa, który ubogacał nas swoją obecnością i słowem. Nawet wiek nie był dla nas żadną barierą. Były osoby starsze, w kwiecie wieku, młodzież i dzieci. Można powiedzieć, że pielgrzymka związała pokolenia. Taka myśl, która pozostała mi w sercu z tego spotkania : „Po trudzie dnia codziennego weź człowieku w swoje ręce różaniec i poświęć cały swój wysiłek, samego siebie oraz swoją rodzinę – Matce. To Matka zawsze dba o swoje dzieci i cały czas ma Nas w swojej opiece.”

Ewa Strojewska