MINISTRANCKIE PIELGRZYMOWANIE

W piękną, jesienną sobotę 3 października, 13. ministrantów z naszej parafii wzięło udział w pielgrzymce do sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Padwi Narodowej. Pierwszym punktem naszego pielgrzymowania był klasztor Sióstr Dominikanek w Wielowsi. W tym wyciszonym i urokliwym miejscu spotkaliśmy się z Siostrami, które w bardzo ciekawy sposób przybliżyły nam postać założycielki zgromadzenia – Sługi Bożej Kolumby Białeckiej i umożliwiły zwiedzanie niektórych miejsc w klasztorze. W Padwi Narodowej, podziwialiśmy piękny kościół i modliliśmy się przed relikwiami i wizerunkiem św. Antoniego. Będąc w Padwi odwiedziliśmy również 100 letnią podstawową szkołę, w której ugoszczeni zostaliśmy słodkim poczęstunkiem. Korzystając z życzliwości Pani Dyrektor, ministranci rozegrali na orliku obok szkoły mecz w piłkę nożną. W drodze powrotnej był czas na smaczny, wspólny posiłek.

Wraz z ministrantami dziękujemy Paniom: Katarzynie Pardak i Justynie Kwietniewskiej za pomoc w zorganizowaniu pielgrzymki, a Księdzu Proboszczowi i anonimowemu Dobroczyńczy za dofinansowanie wyjazdu. Chłopców ze szkoły podstawowej serdecznie zapraszamy do włączenia się w grono ministrantów naszej parafii.

Ks. Krzysztof Sibiga