REKOLEKCJE ADWENTOWE

z

Bóg bogaty w miłosierdzie to motto tegorocznych rekolekcji adwentowych, które odbyły się w naszej parafii w dniach 10-13 grudnia br.

W czasie kolejnych dni rozważań ks. Łukasz Kruk wskazywał nam drogi do Chrystusa. Przypomniał, że powinniśmy pielęgnować dar bycia chrześcijaninem, który otrzymaliśmy na chrzcie świętym. Otwierając się na naukę Jezusa i na drugiego człowieka, pozwalamy, by Bóg narodził się w naszych sercach – w naszym małym Betlejem. Pokładając zaś ufność w Panu, doświadczamy na co dzień Jego miłosierdzia, nawet w chwilach ogromnych doświadczeń, gdy wydaje nam się, że Boga nie ma przy nas. Ten rok jest rokiem szczególnym – rokiem Bożego Miłosierdzia, dlatego upraszajmy potrzebne łaski i przepraszajmy za nasze słabości i zaniedbania.

Również najmłodsi parafianie na mszy świętej dla dzieci w bardzo obrazowy sposób mogli przekonać się, co warto zabrać ze sobą, wybierając się w podróż do narodzonego Dzieciątka Jezus.

Dziękujemy Księdzu Łukaszowi – wikaremu z parafii w Górach Wysokich, za poświęcony czas i prostowanie ścieżek naszego życia.

Katarzyna Pardak

z