PRZYJĘCIE KANDYDATÓW DO GRONA MINISTRANTÓW

Słowo ministrant pochodzi z łacińskiego ministro i oznacza służenie, posługiwanie, świadczenie pomocy. W kościele katolickim ministrant to osoba posługująca wspólnocie podczas Eucharystii oraz przy sprawowaniu innych nabożeństw. Ministranci nie przyjmująświęceń, są osobami świeckimi, jednak po okresie próbnym są uroczyście przyjmowani do grona Służby Liturgicznej poprzez błogosławieństwo do tej posługi.

W ostatnią niedzielę listopada w naszej świątyni na mszy świętej o godz. 1000 odbyła się ważna dla naszej Parafii uroczystość – obrzęd przyjęcia nowych ministrantów do szeregów w służbie Panu Jezusowi. Od kilkunastu tygodni przygotowywali się oni do pełnienia służby przy ołtarzu pod przewodnictwem opiekuna ks. Krzysztofa.

Do grona liturgicznej służby ołtarza wstąpiła jedna dziewczynka i dziesięciu chłopców: Jakub Barański kl. V, Piotr Ciszkiewicz kl. IV, Franciszek Główka kl. II, Michał Gołąbkowski kl. IV, Antoni Nowak kl. III, Maksymilian Wiśniowski kl. III, Weronika Pardak kl. II, Michał Rej kl. III, Jan Sekulski kl. II, Tomasz Socha kl. III, Maksymilian Wiśniowski kl. III.

Na tę ważną uroczystość przybyli także rodzice i rodzeństwo, naszych rozpoczynających swoją ministranturę dzieci. Podczas obrzędu przyjęcia nasi ministranci złożyli swoją przysięgę w obecności księdza Proboszcza oraz całego zgromadzenia liturgicznego. Następnie, już jako pełnoprawni „żołnierze” Pana, przy pomocy rodziców nałożyli na siebie poświęcone komże i kolorowe pelerynki.

Cała wspólnota cieszy się, że przybywa w naszej parafii ministrantów. Nowo ustanowionym ministrantom życzymy wytrwałości, siły i radości w służbie ołtarza.

Katarzyna Barańska