SPOTKANIE KOŁA ŻYWEGO RÓŻAŃCA W SZCZYTNIKACH

„Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka, jest modlitwą ludzkiej solidarności, wspólnotowa modlitwa ludzi odkupionych,”

Jan Paweł II

W dn.06.12.2015r., odbyło się po raz drugi w świetlicy wiejskiej w Szczytnikach spotkanie Koła Żywego Różańca Jana Pawła II. Na spotkanie naszej wspólnoty modlitewnej przybył ksiądz Proboszcz. Z uwagą wysłuchaliśmy katechezy dotyczącej modlitwy różańcowej. Ksiądz Proboszcz w swoim przekazie pięknie przedstawił nam różaniec jako" modlitwę prostoty i głębi", po czym rozpoczęliśmy wspólną modlitwę. Nasze Kółko Żywego Różańca w Szczytnikach zawiązało się niedawna (istnieje od listopada 2015r.). Pomimo, że zaczęłyśmy poznawać modlitwę różańca, to już każda z nas odczuwa jak silne jest jej oddziaływanie na naszą duchowość. Modlitwa różańcowa jest dla Maryi szczególnie miła, a dla nas wszystkich bardzo skuteczna. Cieszymy się bardzo, że dołączyliśmy do grona Kół Żywego Różańca, które zawiązały się przy Kościele: KŻR dzieci, KŻR św. Andrzeja Boboli, KŻR św. Antoniego Pustelnika, KŻR św. Stanisława Kostki, KŻR spotykające się w świetlicy wiejskiej w Bożymdarze.   Pragnęłybyśmy, aby przywrócić dawną świeżość i powszechność modlitwy różańca. Przypomnijmy sobie dłonie oplecione różańcem naszych matek, ojców, babć, dziadków. Zastanówmy się, jaki sens miał w ich życiu różaniec...

Maria Śledź

Edyta Pietrzykowska