Start

Nowenna u św. Andrzeja Boboli w Strachocinie

bobolowka2019W piątek 16 sierpnia 2019 r, 32 - osobowa grupa pielgrzymów z parafii Dwikozy i z ks. Proboszczem( naszym opiekunem duchowym) wyruszyła do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.
Celem naszego pielgrzymowania było pragnienie uczestnictwa w Nowennie do św. Andrzeja.
Podczas podróży ks. Proboszcz przybliżył nam życiorys świętego, jego zaangażowanie w głoszeniu Słowa Bożego, męczeńską śmierć oraz kult jakim został otoczony po śmierci, o który sam zadbał, nie zabrakło też modlitwy i podziękowań Panu Bogu za wspólne pielgrzymowanie .

Do Strachociny dotarliśmy na godzinę 17.00,a o godzinie 17.30 na " Bobolówce" przed wieczorną Mszą Św.odbyła się Nowenna , podczas której kustosz ks. Józef Niżnik odczytał nasze podziękowania za otrzymane łaski i prośby o wstawiennictwo u Pana Boga.
Po czym rozpoczęła się uroczysta Msza Św. z udziałem pielgrzymów i kapłanów z rożnych stron Polski
Msza Św. zakończyła się procesją z relikwiami św. Andrzeja Boboli, która wyruszyła z " Bobolówki" do Sanktuarium, podczas procesji odmawialiśmy różaniec z rozważaniem męczeńskiej śmierci św. Andrzeja.
Po zakończonej Mszy Św., pełni duchowych przeżyć wyruszyliśmy w drogę powrotną do swoich domów. Podróż przebiegała w ciszy. Większość z nas była tam pierwszy raz, więc nasz pobyt w tak wyjątkowym miejscu u tak wyjątkowego świętego zapadła nam głęboko w sercu. Każdy uczestnik pielgrzymki obiecał sobie ,że wróci niebawem do św. Andrzeja.Przeżycia tego dnia skłoniło nas do rozważania i przemyślenia naszego życia, nasuwało się wiele pytań.
- Czy potrafię bronić swojej wiary?
- Czy potrafię przyjąć cierpienie z pokorą?
- Czy potrafię przebaczyć?
- Co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu?
Na te pytania i wiele innych, każdy z nas powinien poszukać odpowiedzi.
Wdzięczni za wyjątkowy pobyt , dziękujemy Opatrzności Bożej.
Dziękujemy św. Andrzejowi Boboli za możliwość powierzania naszych trosk i intencji, z którymi przybyliśmy.
Dziękujemy ks. Proboszczowi za opiekę duchową i poświęcony nam czas.


Serdeczne Bóg Zapłać - Pielgrzymi

Podziękowania i prośby na Nowennę ku czci św. Andrzeja Boboli

Informacje

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.